Najkrócej rzecz ujmując, The Wand to urządzenie, które umożliwiaj znieczulenie pacjentów komputerowo. System pochodzi ze Stanów Zjednoczonych, gdzie zrewolucjonizował kwestię znieczuleń w stomatologii. Od blisko 10 lat jest także obecny na polskim rynku. Aplikacja znieczulenia odbywa się bez użycia igły. Dzięki temu sprawia, że korzystanie z usług dentystycznych staje się bardziej przyjazne i bezpieczne dla pacjentów. Jest to szczególnie istotne dla osób, które do tej pory obawiały się leczenia stomatologicznego. System ten jest także niezwykle pomocny dentystom dla dzieci.
Znieczulenie The Wand – jak to działa?
Najistotniejszym elementem systemu jest ten, którym podawane jest znieczulenie. Przypomina swoim wyglądem niewielki długopis. Dzięki temu jest przyjazny zarówno dla pacjenta, któremu daje poczucie komfortu zabiegu, jak i dla stomatologa. Ze względu na swój kształt aplikator jest wygodny w użyciu, dając pełną swobodę manewrowania i niezwykłą precyzję. Dodatkowym atutem jest stopniowe dawkowanie leku. Odbywa się ono pod pełną kontrolą komputerową, podczas której przez specjalny mikroprocesor odpowiednio parametryzowane są kwestie takie jak: ilość leku czy ciśnienie i szybkość, z jakimi jest on podawany. Miejsce wkłucia uprzednio jest dodatkowo znieczulane. Stomatolog na śluzówkę podaje specjalnie przeznaczony do takich zabiegów żel. Tym sposobem pacjent przechodzi znieczulenie w pełni bezboleśnie.
Pragmatyczne działanie i ulga dla pacjenta
Taki sposób podawania znieczulenia to kamień milowy przyjaznej stomatologii. System jest łatwiejszy w obsłudze dla stomatologa, a także bezbolesny i przyjazny dla pacjenta. Dzieje się tak również dlatego, że dzięki The Wand twarz pacjenta po znieczuleniu nie ulega czasowemu unieruchomieniu. Oznacza to, że może on swobodnie mówić, zachowując pełną swobodę mimiki. Jest to szczególnie istotne dla pacjentów, którzy doświadczają dentofobii, a także w stomatologii dziecięcej. System The Wand znajduje zastosowanie podczas leczenia protetycznego czy zachowawczego. Ponadto sprawdzi się on w pedodoncji, endodoncji i innych rodzajach leczenia stomatologicznego.