Każdy z nas marzy o pięknym, białym uśmiechu. Świadczy o tym popularność wszelkich metod wybielania zębów. Trzeba jednak pamiętać, że by zapewnić bezpieczeństwo tego typu zabiegów, trzeba koniecznie odwiedzić gabinet stomatologiczny, by wybrać właściwą metodę. Wśród wielu innych sposobów na poprawienie wyglądu naszego uśmiechu w ostatnich latach popularność zyskuje wybielanie ich przy pomocy lasera. To zabieg bezpieczny, który pozwala na uzyskanie zadowalających efektów. Jego wykonanie musi być jednak poprzedzone konsultacją z lekarzem stomatologiem.
Laserowe wybielanie zębów – jak się przygotować?
W trakcie wizyty diagnostycznej stomatolog poinformuje nas, jak się prawidłowo przygotować do wybielania zębów laserem. Po zebraniu wywiadu, zbadaniu stanu zębów i jamy ustnej oraz oszacowaniu przyczyn wytworzonych przebarwień zębów, dentysta stwierdzi, czy zabieg może być przeprowadzony od razu, czy też konieczne będzie wcześniejsze wyleczenie ubytków, próchnicy lub innych problemów zębów i jamy ustnej. Przed wybielaniem zębów laserem przeprowadza się także obecnie zabieg zwany skalingiem, poleruje zęby i piaskuje je. Już ten etap przygotowania do wybielania laserowego daje widoczną poprawę stanu szkliwa i usuwa znaczną część przebarwień. Po takim wstępie dentysta wyznacza termin właściwego zabiegu wybielania.
Zalety laserowego wybielania zębów
Wybielanie zębów laserem nie jest zabiegiem skomplikowanym. W porównaniu do innych metod, laser daje tę przewagę, że możemy pozwolić sobie na większą elastyczność i uzyskać większą precyzję zabiegu. W zależności potrzeb istnieje możliwość dopasowania końcówki głowicy lasera, co pozwala na wybielanie poszczególnych zębów. Jest to również metoda stosunkowo krótka: zabieg przy pomocy lasera i wykorzystaniu żelu wybielającego trwa ok. 20 minut. Laserowe wybielanie zębów należy do metod bezpiecznych. Nie musimy również obawiać się wystąpienia nadwrażliwości.