Wskazania do przeprowadzenia fotodezynfekcji

Każdy marzy o zdrowym pięknym uśmiechu, gdyż jest on naszą wizytówką. Jednak nasze marzenia zazwyczaj niweczy próchnica. Jest to bakteryjna choroba zakaźna tkanek twardych zęba. Jej rozwój zależy od czterech czynników, a mianowicie: bakterii, cukrów, podatności zębów oraz czasu. Zniszczona struktura zęba niestety nie zregeneruje się, jednak możemy zastosować leczenie, które powstrzyma postępowanie próchnicy. Doskonałym sposobem leczenia próchnicy jest fotodezynfekcja.

FOTODEZYNFEKCJA – CZYLI DEZYNFEKCJA AKTYWOWANA ŚWIATŁEM

Fotodezynfekcja, z angielskiego Photo-Activated Disinfection (PAD), to innowacyjna technologia, która wykorzystywana jest do wybiórczego niszczenia bakterii patogennych i próchnicotwórczych. Jest skutecznym sposobem leczenia infekcji w jamie ustnej. Polega na zastosowaniu substancji, która jest wrażliwa na działanie światła czerwonego. Substancja ta wiąże się ze strukturami mikroorganizmów, ale nie wiąże się z substancjami ludzkimi. Pod wpływem strumienia światła czerwonego wytwarza się tlen singletowy oraz reaktywne formy tlenu, które nie mając wpływu na tkankę ludzką natychmiast niszczą mikroorganizmy. Dlatego też fotodezynfekcja jest metodą  całkowicie bezpieczną. Zabieg fotodezynfekcji jest stosunkowo szybki, prosty i nieinwazyjny. Skutecznie usunie bakterie odpowiedzialne za tworzenie się próchnicy.

WSKAZANIA DO PRZEPROWADZENIA FOTODEZYNFEKCJI:

  • LECZENIE ENDODONTYCZNE – fotodezynfekcja pozwala na dokładne oczyszczenie kanałów przy leczeniu kanałowym.
  • PRÓCHNICA ZĘBÓW – metoda fotodezynfekcji daje możliwość odkażenia głębokich ubytków próchnicowych. Umożliwia całkowite wyeliminowanie bakterii z żywych zębów.
  • IMPLANTY – podczas wszczepienia implantu prawidłowa dezynfekcja jest kluczem do sukcesu. Metoda fotodezynfekcji w tym przypadku pozwala na odkażenie jamy ustnej i gwarantuje usunięcie bakterii i nieinwazyjny sposób. Zapobiega reinfekcji i poprawia rokowanie.
  • LECZENIE PERIODONTOLOGICZNE – fotodezynfekcja może wzmocnić efekty mechanicznego oczyszczania zębów, niszcząc bakterie będące przyczyną infekcji. Dzięki tej metodzie zmniejsza się wskaźnik krwawienia oraz kieszonki zębowe ulegają spłyceniu.
English EN German DE Polish PL Portuguese PT Spanish ES Ukrainian UK